Vikipeedia:Liivakast

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Siin joone all saab harjutada Vikipeedia artikli redigeerimist lähteteksti muutmise režiimis. Lihtsalt vajuta ülal lipikule "Muuda lähteteksti" ja pärast redigeerimiskasti all nupule "Avalda muudatused". Siia salvestatud materjal ei kuulu Vikipeedia entsüklopeedilise informatsiooni hulka. Artiklite redigeerimisel leiab abi Vikipeedia abilehtedelt. Tähtsamaid vormindusvõtteid võid vaadata Spikrist.

Kui oled sisse loginud, võid ka luua isikliku liivakasti, selleks klõpsa siia. Isiklikus liivakastis on võimalik redigeerida lisaks lähteteksti režiimile ka uue VisualEditori abil. Registreerumata kasutajate liivakastid kustutatakse.


Sisukord

Steveni universum

(originaalkeeles Steven Universe) on AAAAAAAAA

SUPER

Sisututvustus

“Steveni universumi” sarja tegevus toimub linnas nimega Beach City. Crystal Gemid elavad seal oma antiikses rannaäärses templis ning nende elu eesmärgiks on kaitsta Maa elanikke koletiste ja muu kurja eest. Crystal Gemid on surematud maagilistega võimetega superkangelased, kes projekteerivad oma olemuse tuumaks olevatest kalliskividest humanoidseid, naissoost kehasid. Nende tiimi liikmed on nimetatud neile võimeid andvate (pool-)vääriskivide järgi: Garnet (eesti k. granaat), Amethyst (eesti k. ametüst), Pearl (eesti k. pärl) ja Steven.

Tasuta kartulid

Peategelane

Steven on puberteedieelikust poiss, pooleldi inimene ja pooleldi Crystal Gem. Ta on pontsakas, oma olemuselt rõõmsameelne, väga aktiivne ja empaatiavõimeline. Ta päris oma nabaaugus asuva kalliskivi emalt, Crystal Gemide kunagiselt juhilt Rose Quartzilt. Rose Quartz ohverdas end selle nimel, et Steven saaks sündida. Järk-järgult avastab Steven oma maagilisi võimed, mille ta päris emalt koos kalliskiviga, ning püüab neid paremini kontrollima õppida. Tema võimeteks on näiteks kilbi ja kaitsva roosa mulli välja manamine oma kalliskivist, aga ka ühtesulamine (ing. k. fusion) ehk erinevate Gem-ide identiteetide ja kehade sulamine ühtseks, uueks ja võimsamaks isikuks.

Olulisemad tegevused

Steven saadab oma päevad mööda koos oma inimesest isa Gregi, sõbra Connie, roosast lõvist lemmikloomaga nimega Lion, teiste Beach City elanike ja Crystal Gemidega. Steveni isal pole maagilisi võimeid, küll aga armastab ja toetab ta oma poega kõigis tema muredes ja seiklustes. Ta elab väikses kaubikus ning töötab autopesulas, kuid ta tõeline kirg on muusika. Aja möödudes on Gregil ka aina suurem mentori roll oma poja arengus. Steven aitab tihti Gemidel missioonidel koletistega võidelda ja maailma päästa, aga talle meeldib nendega ka lihtsalt aega veeta.

Esimese hooaja lõpuks saab Steven teada, et Amethyst, Pearl, Garnet ja Crystal Gemide juht Rose Quartz pärinevad planeedilt nimega Homeworld. Umbes 5000 aastat enne sarja tegevuse algust oli leidnud aset sõda Crystal Gemide ja Homeworldi vahel. Crystal Gemidest mässajaid oli siis veel palju ja nad püüdsid päästa Maad, mida Homeworld hävitada soovis, ning see õnnestus neil, küll aga suurte ohverdustega. Ellu jäidki vaid nemad neli ning nad otsustasid jääda Maa peale elama, et planeeti Homeworldi ja erinevate koletiste eest edasi kaitsta. {Infokast seriaal | nimi = Steveni Universum | pilt = Steven universe - title card.png | peaosades = Zach Callison, Estelle, Michaela Dietz Deedee Magno Hall | hooaegu = 5 | jagusid = 160 | kanal = Cartoon Network | esmalinastus = 21. mai 2013 | autor = Rebecca Sugar | žanr = ulme märul komöödia draama arenguseriaal | tunnusmuusika = “We are the Crystal Gems”, esitajad Zach Callison, Estelle, Michaela Dietz ja Deedee Magno Hall | lõpumuusika = “Love like you”, esitaja Rebecca Sugar | üldhelilooja = Aivi & Surasshu | riik = Ameerika Ühendriigid | keel = inglise }} https://et.wikipedia.org/Steveni_universum kosmose programm "Raimondi teekond kuule ja tagasi!"


allikas: http://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Liivakast
tekst on kasutatav vastavalt Creative Commons Attribution-ShareAlike litsentsile.

Navigeerimismenüü