Eesti ohvitseride ülendamine 24. veebruaril 1940

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Vabariigi President Konstantin Päts käskkirjadega relvastatud jõududele 16. veebruarist 1940 kõrgendas auastmes järgmised ohvitserid alates 24. veebruarist 1940:

Kolonelid – kindralmajoriteks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Kolonelleitnandid – kolonelideks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Kaptenleitnant – mereväekapteniks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Admin. kolonelleitnant med. – admin. koloneliks med., vanusega 24. veebruarist 1940:

Majorid – kolonelleitnantideks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Kaptenmajorid – kaptenleitnantideks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Admin. major med. – admin. kolonelleitnandiks med., vanusega 24. veebruarist 1940:

Admin. major vet. – admin. kolonelleitnandiks vet., vanusega 24. veebruarist 1940:

Kaptenid – majoriteks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Vanemleitnandid – kaptenmajoriteks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Leitnandid –kapteniteks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Leitnandid –vanemleitnantideks, vanusega 24. veebruarist 1940:

  • 1. Jaan Kibena
  • 2. Alfred Pääbus
  • 3. Ernst Kukk
  • 4. Mihkel Tumma
  • 5. Johannes-Friedrich Ivalo
  • 6. Aleksei Vassiljev
  • 7. Verner Bärengrub
  • 8. Karl Pehme
  • 9. Rudolf Hiiesaar
  • 10. Bruno Bloom
  • 11. Eduard Saar

Admin. leitnant farm. – admin. kapteniks farm., vanusega 24. veebruarist 1940:

Nooremleitnandid – leitnantideks, vanusega 31. juulist 1939:

  • 1. Aleksander Joakimov
  • 2. Herbert-Friedrich Pross

vanusega 15. septembrist 1939:

vanusega 1. jaanuarist 1940:

  • 5. Ärni Valdja
  • 6. Ants Hennupere (end. Hendriks)
  • 7. Osvald Lokk
  • 8. Erich-Eduard Nõmmeots (Nõmm)
  • 9. Eduard Tarien
  • 10. Oskar Järv
  • 11. Ago Aava
  • 12. Maksim Trevor

vanusega 20. jaanuarist 1940:

vanusega 15. veebruarist 1940:

vanusega 24. veebruarist 1940:

  • 15. Albert-August Jürri
  • 16. Evald Raig
  • 17. Herbert-Alexander Puupill

Sõjakooli ohvitseride-jalaväeklassi lõpetanud ja juhtimispraktika edukalt sooritanud lipnikud –nooremleitnantideks kutseohvitseri õigustega:

vanusega 1. septembrist 1938:

  • 1. Theodor Kõlu
  • 2. Edvard-Juhan Hurt
  • 3. Maksim Grauer
  • 4. Raimund Ots
  • 5. Arvo Lehari
  • 6. Valdo Lehari
  • 7. Aadu Tarmak
  • 8. Kristjan Pett
  • 9. Karl Pärnoja
  • 10. Juhan Võsu
  • 11. Kalju Saulep
  • 12. Hugo Abram
  • 13. Vladimir Potsepp
  • 14. Aksel Muul
  • 15. Raimo Vee
  • 16. Erich Priskar
  • 17. Boris Tamm
  • 18. Teodor Unt
  • 19. Feliks Rommisto
  • 20. Edvard Vahuri
  • 21. Karl-Alfred Palm
  • 22. Viktor Rähni
  • 23. Ilmar Kaasik
  • 24. Endel Raimla

vanusega 1. septembrist 1939:

  • 25. Eduard Tamm
  • 26. Evald Mardo
  • 27. Ilmar-Kullervo Saaren
  • 28. Arnold Maro
  • 29. Lembitu Rool
  • 30. Arnold Kask
  • 31. Edmund Tikkerpäe
  • 32. Endel Sillat
  • 33. Jaan Leppiko
  • 34. Endel-Heinrich Susi
  • 35. Arnold Paiso (Pais)
  • 36. Enn Eessalu
  • 37. Rudolf Polli
  • 38. Karl Vaalpere
  • 39. Evald Kangro
  • 40. Ilmar Evert
  • 41. Voldemar Leppik
  • 42. Leo Raamat

Sõjaväe tehnikakooli käsirelvaklassi lõpetanud lipnikud Sõjaväe Tehnikakoolist – nooremleitnantideks kutseohvitseri õigustega:

vanusega 2. novembrist 1938:

  • 1. Roland Ilves
  • 2. Elmar-Johannes Tulviste
  • 3. Artur Aavola
  • 4. Arnold Mölder
  • 5. Boris-Herbert Saame
  • 6. Arnold Kolga
  • 7. Ervin Reiksaar
  • 8. Edgar Reiksaar
  • 9. Johannes Ristikivi
  • 10. Hugo Kubja

vanusega 2. novembrist 1939:

Kaitseliidust kindla kuupalgata ametikohtadel teenivatest.

Kaptenid – majoriteks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Leitnandid – kapteniteks, vanusega 24. veebruarist 1940:

Nooremleitnandid – leitnantideks, vanusega 24. veebruarist 1940:

  • 1. Aleksander Kullamaa
  • 2. Arnold Mäeloog
  • 3. Arnold Martensi (Martinson)
  • 4. Aadu Mets
  • 5. Ants Sarv
  • 6. Kalju Jaanimägi
  • 7. Enn Väljak
  • 8. Erik Kotkas
  • 9. Adolph Lind
  • 10. Eduard Ohtra
  • 11. Elmar Ots
  • 12. Friedrich-Voldemar Univer

Lipnikud – nooremleitnantideks, vanusega 24. veebruarist 1940:

  • 1. Aleksander Känd
  • 2. Juhan Nõges
  • 3. Evald-Eduard Paabo
  • 4. Arnold Vaher
  • 5. Jaan Tamm
  • 6. Aleksander Berggren
  • 7. Hugo Kesker
  • 8. Ilmar Mällo
  • 9. Helmuth Pagi
  • 10. Agu Part
  • 11. August-Ferdinand Rannamäe
  • 12. Johannes Ritval
  • 13. Viktor Ruut
  • 14. Voldemar Paisoots
  • 15. Arsi Aarma
  • 16. Evald Kikk
  • 17. Oskar-Friedrich Koitsalu
  • 18. Harald Mets
  • 19. Juhan Pirnpuu
  • 20. Albert Simonlatser
  • 21. Hardu Toomet
  • 22. Friedrich-Reinhold Rägo
  • 23. Orest (Oskar) Ilves
  • 24. Harry Juurse
  • 25. Genaldi Kelemit
  • 26. Johannes Konksi
  • 27. Nigol Palmar
  • 28. Enn Rannik
  • 29. Valdek Rannisto
  • 30. Johann Reisman
  • 31. Jüri Räni
  • 32. Ott Siirak
  • 33. Paul-Georg Tohver (Tohver)
  • 34. Eduard Kangro
  • 35. Mihail Kitt
  • 36. Henno Rist
  • 37. Endel Saarna
  • 38. Paul Särgava
  • 39. Villem Tamm
  • 40. Aivo Tarmik
  • 41. Mart Tarum
  • 42. Aleksander Valdmets
  • 43. Kaarel Viirelaid
  • 44. Evo Meere
  • 45. Jüri Panga
  • 46. August-Voldemar Pett
  • 47. Elmar Purre
  • 48. Aleksander-Nikolai Päärt
  • 49. Kaljula Randlo
  • 50. Aksel-Hendrik Raudve
  • 51. Peeter Vahar
  • 52. Karl Häidma
  • 53. Enn Kailvee
  • 54. Leonhard-Arnold Kaldmaa
  • 55. Edgar-Johannes Konsap
  • 56. Jaan Kotkasaar
  • 57. Juhan Käis
  • 58. Elmar Laidla
  • 59. Aleksander Piigli
  • 60. Johannes-Eduard Prison
  • 61. Aleksander Rosenberg
  • 62. Arnold Sule
  • 63. Harald Võsu
  • 64. Elmar Eenma
  • 65. Enn Jaagusoo
  • 66. Albert-Elmar Jensen
  • 67. Johannes Kasak
  • 68. Oskar Kuusik
  • 69. Eduard Kägu
  • 70. Henno Pajo
  • 71. Henn Ründva

Reservist: Kaitseliitu mittekuuluvatest.

Leitnandid – kapteniteks, vanusega 24. veebruarist 1940:

  • 1. Karl Laas
  • 2. Gustav-Theodor Tohver

Nooremleitnandid – leitnantideks, vanusega 24. veebruarist 1940:

  • 1. Gustav Valdek
  • 2. Arnold Tols
  • 3. Aavo Lohuaru
  • 4. Raivo Kriisk

Lipnikud – nooremleitnantideks, vanusega 24. veebruarist 1940:

  • 1. Max Peterson
  • 2. Eduard Argos
  • 3. Valter-Eduard-Johannes Sumeri
  • 4. Evald Sild
  • 5. Johannes Vaarmaa
  • 6. Adam-Rudolf-Aksel Meldorf
  • 7. Arnold Päev
  • 8. Ants Tarn
  • 9. Ants Soopere
  • 10. Kaarel Sõmer
  • 11. Vello Juurvee
  • 12. Karl-Janus Pilden
  • 13. Arnold Piir
  • 14. Arthur Hindoalla
  • 15. Oskar Vöörma
  • 16. Arthur Lõoke
  • 17. Gerhard Mäesalu
  • 18. Heinrich-Evald Piin
  • 19. August Riismann (sõjaväelane)
  • 20. August Siimann
  • 21. Aksel-Aleksander Luitsalu
  • 22. Ivar-Hans Pöhl
  • 23. Edmund-Aleksander Heintare
  • 24. Erich-Osvald Moor
  • 25. Johannes Olde
  • 26. Ernst-Voldemar Teevet
  • 27. Helmar-Johannes Karin
  • 28. Aarne Kivisalu
  • 29. Elmar Kõvask
  • 30. Harald Nuiamäe
  • 31. Leonid Kolle

allikas: http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_ohvitseride_%C3%BClendamine_24._veebruaril_1940
tekst on kasutatav vastavalt Creative Commons Attribution-ShareAlike litsentsile.

Navigeerimismenüü