Each way

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Each way, mis on populaarne hobuste võiduajamiste panustamise juures, on selline panustamise tüüp, mille puhul tehakse väljamakse juhul, kui valitud hobune võidab või lõpetab võistluse teatud kohtade raames. Mõiste määrati sellisena kindlaks Ühendkuningriikide Jockey Clubi poolt ja hiljem kasutatud kihlveovahendajate poolt võitude arvutamisel.

Sellise kihlveo korral tehakse kaks panust – võidule ja kohale, kusjuures võidu korral makstakse välja kogu summa, koha panuse korral makstakse võidu korral tavaliselt murdosa võiduvõimalusest, tihti ½ või ¼.

Seega võib each way võitu võib arvutada järgmiselt:


Hobune #1 - each way 5 euro panus koefitsiendiga 6.00, mis annab tingimusena ¼.

  • 5 euro võidumängu väljamakse oleks 41,25 EUR.
  • 5 euro kohamängu väljamakse oleks 11,25 EUR.


Ehkki algselt kasutati sellist panustusvarianti hobuste võiduajamistel, on see populaarne ka nende seas, kes teevad otsepanuseid kindlatele spordiüritustele. Näiteks võib nii teha panuse Inglismaa Premier League'i jalgpallikohtumiste võitjale, tagades samas väljamakse ka juhuks, kui meeskond lõpetab teatud kohtade hulgas või kui nt mängija jõuab Wimbledoni finaalmängu jne.

Suuremate spordiürituste korral võib täheldada, et vahendajad laiendavad kohtade hulka puudutavaid tingimusi. Näiteks saab Grand National hobusteajamisel tihti panustada kaheksat kohta, samas golfi suurürituste, sh ka Open Championship’i korral, tehakse väljamakseid isegi kuni kümne hulka jõudnutele panustajatele.

Kuna mängijad teevad kaks panust ühes, siis nende panused kahekordistuvad, tagamaks mõlema poole rahulolu. Seega annab hobusele tehtud 5-naelane each way panus tegelikult 10-naelane, kuna 5 naela läheb nii võitja kui kohapanusele.

Viitedmuuda lähteteksti

  1. Ratz4Racing. "Each Way Betting Explained". Vaadatud 30.07.2019. Inglise.
  2. Sportingly Better. "Each Way Betting Explained". Vaadatud 30.07.2019. Inglise.
  3. JohnnyBet. "Each-Way Bet". Vaadatud 30.07.2019. Inglise.

allikas: http://et.wikipedia.org/wiki/Each_way
tekst on kasutatav vastavalt Creative Commons Attribution-ShareAlike litsentsile.

Navigeerimismenüü