B-rühma vitamiinid

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

B-rühma vitamiinid ehk B-vitamiinid on erineva struktuuriga orgaaniliste bioaktiivsete vesilahustuvate vitamiinide rühm. B-rühma vitamiinid on ka mikrotoitained, mis on mikrokogustes igapäevaselt vajalikud inimeste normaalseks ainevahetuseks ja rakkude kasvu tagamisel.

Varem arvati, et tegu on ühe vitamiiniga, ning seda nimetati B-vitamiiniks. Hiljem avastati, et tegu on erinevate orgaaniliste biomolekulidega, mis esinevad tihti samades toitainetes.

Sisukord

B-rühma vitamiinide loetelumuuda lähteteksti

Vitamiinivaegusmuuda lähteteksti

Next.svg Pikemalt artiklis Hüpovitaminoos
Next.svg Pikemalt artiklis Avitaminoos

B-rühma vitamiinide täielik puudumine (ka bioaktiivsuse minetanuna) toidus või kestev vaegust võib organismile kahjulik ning koguni ohtlik olla, põhjustades hüpovitaminoose ja/või avitaminoose.

Vaata kamuuda lähteteksti

Viitedmuuda lähteteksti

  1. Professional Guide to Diseases, 9th Edition,549-551, 2008, Lippincott Williams&Wilkins, ISBN 0 7817-7899-9. Google`i raamatu osaline veebiversioon (vaadatud 04.06.2013

Allikadmuuda lähteteksti

  • M. Zilmer, E. Karelson, T. Vihalemm, A. Rehema, K. Zilmer. Inimorganismi biomolekulid ja nende meditsiiniliselt olulisemad ülesanded Inimorganismi metabolism, selle häired ja haigused, Biokeemia Instituut, Tartu Ülikool 2010, ISBN 978-9985-2-1540-1

allikas: http://et.wikipedia.org/wiki/B-r%C3%BChma_vitamiinid
tekst on kasutatav vastavalt Creative Commons Attribution-ShareAlike litsentsile.

Navigeerimismenüü