Aquaria

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Aquaria (pärisnimega Giovanni Palandrani; sündinud 12. veebruaril 1996) on Ameerika Ühendriikide laulja, näitleja ning drag queen. Tuntud RuPaul's Drag Race'i kümnenda hooaja võitmise tõttu aastal 2018.

Sisukord

Elulugumuuda lähteteksti

Giovanni Palandrani on sündinud West Chesteris Pennsylvanias ning on Itaalia päritolu. Palandrani elab Brooklynis New Yorgis. Enne drag racei õppis Palandrani Disaini ja Tehnoloogia instituudis. Ta hakkas tegelema oma drag karjääriga keskkoolis.

Karjäärmuuda lähteteksti

Aquaria on Sharon Needlesi drag tütar, kes on sama saate neljanda hooaja võitja. Algselt sai Aquaria toetust Susanne Bartschilt, kes nooruses töötas ka koos RuPauliga. Bartschi käe all oli ta aastal 2016 Vogue Italia kaanel ning hiljem, aastal 2018, oli Aquaria soolo Vogue Italia rubriigis.

Aquaria käis 9.november 2018 Tallinnas Balti Jaamas esitust andmas. Lisaartistidena esinesid Stockholmist pärit Admira Thunderpussy, Madame Heinz ja Eesti oma drag queen Nebraska Jones.

Muusikamuuda lähteteksti

Kümnenda hooaja finaalis kirjutas ja laulis osa RuPauli laulust "American". Aquaria oli kaaslaulja 2016.aasta laulu "Looks" Linuxi poolt. Juuni 2018 andis Aquaria välja debüüt laulu "Burn Rubber", laul oli kirjutatud Jesse Saint Johni poolt.

Viitedmuuda lähteteksti


allikas: http://et.wikipedia.org/wiki/Aquaria
tekst on kasutatav vastavalt Creative Commons Attribution-ShareAlike litsentsile.

Navigeerimismenüü